Teedeeriala üliõpilased saavutasid rahvusvahelisel erialaolümpiaadil võistkondliku teise koha

TTÜ ehitusteaduskonna teedeehituse tudengid saavutasid II Rahvusvahelisel Teedeehitusalasel Olümpiaadil võistkondlikult teise koha, edestades kolmanda koha saavutanud Krakowi Polütehnilist Instituuti.

Valgevenes Minskis toimunud olümpiaadi võitis Valgevene Rahvuslik Tehnikaülikool.

TTÜ teedeinstituudi direktor dotsent Andrus Aavik: „Meie tudengitele on selline rahvusvaheline mõõduvõtt väga vajalik ja hea tulemus  näitab, et Tehnikaülikooli haridus on tasemel.“

Tehnikaülikooli esindasid olümpiaadil teedeehituse ja geodeesia õppekava 4. kursuse üliõpilased Taavi-David Israeljan, Romet Raun ja Alvar Siilbaum.

Olümpiaadil toimus nii individuaalne kui ka võistkondlik võistlus. Individuaalse võistluse põhiosas vastati 60-le erialasele küsimusele, võistkondlikul mõõduvõtmisel lisandusid nendele ka ülesannete lahendamine nii arvutuslikult kui ka praktiliselt.

Olümpiaadil osales viis võistkonda Valgevenest ja neli võistkonda Euroopa Liidust: Krakowi Polütehniline Instituut, Riia Tehnikaülikool, Vilniuse Gediminase Tehnikaülikool ja Tallinna Tehnikaülikool.

 

Olümpiaadi korraldas riiklik aktsiaselts BELAVTODOR partnerluses Rahvusvahelise Teede Föderatsiooniga 21.-23. septembril 2016.a.