TTÜR kaardikogu
TTÜ Raamatukogu kaardikogu, mis sisaldab mitmesuguseid kartograafiateavikuid, asub 5.korrusel. Kõik kaardid on kohalkasutamiseks.
E- kataloogist ESTER võib kaarte otsida pealkirja, sõna või märksõna järgi. Kõik kaardikogu teavikud leiate, kui sisestate pealkirja- või sõnaotsingusse TTÜR kaardikogu.
Kaartide paigutus lähtub formaadist:
- Suured seinakaardid paiknevad kaardikapis ja on tähistatud tunnusega 912S
- Suured lehtedel kaardid (Eesti baaskaart, Eesti põhikaart, Eesti merekaardid) paiknevad kaardikapis ja on tähistatud tunnusega 912L
- Väikesed lehtedel kaardid on laenutusleti taga mappides ja tähistatud tunnusega 912M
- Voldikkaardid paiknevad laenutusleti taga riiulil ja on tähistatud tunnusega 912V
Seinakaartide hulgas leidub nii kaasaegseid kui ajaloolisi üldgeograafilisi ja temaatilisi kaarte Eesti ja maailma kohta.
Üheks huvitavamaks on kindlasti faksiimiletrükk krahv L. A. Mellini Liivimaa atlasest. Aastatel 1798-1810 ilmunud "Atlas von Livland und Ehstland – Atlas de la Livonie..." komplektis on 15 kaarti: üldkaart ja 14 kreisikaarti (4 Läti ja 10 Eesti aladelt).Mellini atlast võib pidada 18.-19. sajandi Eesti kartograafia tippteoseks, sealt võib leida üle 7 000 eesti-keelse kohanime. Kaartidele on kantud linnad, kirikud, kiriklad, alevikud, mõisad, karjamõisad ja külad, samuti jõed, järved ja allikad. Ei puudu ka tuule-, vesi- ja saeveskid ning telliselöövid. Mellini atlase üldlehte kaunistab Eesti- ja Liivimaa vappe kandev lendav ingel, järgnevaid lehti illustreerivad vapid ja linnade vaadetega dekoreeritud kartuššid.
Kaardikapi sahtlitesse on paigutatud ka Eesti baaskaardi, Eesti põhikaardi ja Eesti merekaardi lehed. Üheksakümnendatel aastatel loodud Eesti baaskaart (1:50 000) on tehtud satelliidifotode põhjal ja sisaldab Eesti territooriumi kohta nn "baasinfot", mida on võimalik kasutada geoinfosüsteemide ning mitmesuguste teemakaartide aluseks. - kataloogist ESTER võib kaarte otsida pealkirja, sõna või märksõna järgi.
Eesti Põhikaart (1:20 000) on aerofotode põhjal tehtud topograafiline kaart, millel on esitatud üksikasjalikult kõik olulisemad maastikul nähtavad objektid, maapinna reljeef, kohanimed.
Merekaardile on kantud meremärgid, poid, liinimärgid, ohutuled, majakad, liikumisteede sügavus, madalikud, karid, uppunud laevad. Merekaartide info muutub pidevalt, sest tormid viivad liiva teistesse kohtadesse, rajatakse uusi kaabelliine jne. ning seetõttu korrigeeritakse merekaarte pidevalt.
MAPPIDEST võib leida väiksemas formaadis erinevaid kaarte üksikute piirkondade kohta: orienteerumis-kaarte, matkakaarte jne.
VOLDIKKAARTIDE hulgast leiab nii Eesti kui teiste riikide turismikaarte, linnaplaane jne.