Virumaa Rahva Kolledž
VIRUMAA RAHVA KOLLEDŽI tegevuste eesmärk on erinevate sihtgruppide, (kooliõpilased, täiskasvanud, sh seeniorid, puudega inimesed jt) kaasamine tehnika- ja teadusmaailma läbi aktiivsete tegevuste: teaduskoolitused, -laagrid, avalikud loengud, ekskursioonid, töötoad ning seeläbi elukestva õppe arendamine maakonnas ja huvi tekitamine loodusteaduste ja tehnika vastu.
Alameesmärgid:
1. Jätkata Ida-Virumaal loodud LTT populariseerimise süsteemi tegevusi.
2. Aidata koolidel läbi viia riikliku õppekava täitmiseks vajalikke valikkursusi reaal-, loodus-, meedia- ja majandusõppesuunal, milleks koolidel ei ole piisavalt inim-, labori- ega ka rahalisi ressursse.
3. Kaasata noori süsteemselt juba algklassidest alates kuni gümnaasiumi lõpuni tehnikamaailma läbi põnevate katsete, efektide, käelise tegevuse, uurimuste ja spetsiaalsete ürituste. Keskenduda tehnikavaldkonna populariseerimisele noorte seas ning huvi äratamisele teadlas- ja insenerikarjääri vastu regiooni ettevõtetes.
4. Pakkuda huvitavat tehnikaalast tegevust ka vähem andekamatele noortele, kes ei osale olümpiaadidel, konkurssidel jm.
5. Puudega inimestele õppimisvõimaluste tutvustamine kolledžis, nende kaasamine haridusellu ja seeläbi nende enesehinnangu tõstmine.
6. Võimaldada täiskasvanud, sh puudega inimestel ning seenioritel osa võtta teaduse- ja tehnikamaailmast, täiendada teadmisi.
7. Tutvustada läbi ekskursioonide regiooni elanikkonnale taastatud looduskeskkonda või uudse tehnikaga seotud objekte ning kohalikke tööstusettevõtteid ning seeläbi tõsta täiskasvanud elanikkonna teadlikkust neid ümbritsevast loodus-, teadus- ja elukeskkonnast.
8. Nõrgema konkurentsivõimega inimestele (noored emad, vanemaealised, eesti keelt mitteoskavad, keskhariduseta, töötud, puuetega inimesed, jt) teadmiste avardamiseks tingimuste loomine, et nad saaksid teostada end parimal võimalikul viisil töö- ja pereelus.
Tegevustesse kaasatakse noored alates 1. kuni 12. klassini, üliõpilased ja õppejõud (tegevuste juhendajatena) ning täiskasvanud elanikkond, sh seeniorid ja puudega inimesed. Õppevormideks on loengud, õppekäigud, õpitoad või kombineeritud õppemeetod (nt loeng + vestlusring).
Projekt jaguneb kaheks osaks:
1. tegevused kooliõpilastele: koolitused, lastelaagrid, ekskursioonid, Teadlaste öö, Haridusfestival jm
2. tegevused täiskasvanutele: avalikud loengud, töötoad, ekskursioonid.