This time it will be a 11th one in the line of Electric Power Quality and Supply Realibility conferences (PQ2019) and it will take place together with International Symposium of Electrical Engineering and Mechatronics (SEEM2019) on Hiiumaa, the beautiful island of Estonia, during June 12-15, 2019
The information about PQ2019 and SEEM2019 and paper submission is available at the Conference web-page.
- Erasmus+ projekti „MechMate“ tutvustav minikonverents Tallinna Tehnikaülikoolis
![]() | MechMate |
Erasmus+ projekti MechMate hindamise töötuba Tallinna Tehnikaülikoolis
Tallinna Tehnikaülikooli Elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudis (energeetikamaja auditooriumis 525) toimub 17. detsembril hindamise töötuba ERASMUS pluss projekti „MechMate“ tulemuste testimiseks.
Projekti meeskond esitleb töötoast osavõtjatele ja huvilistele projekti käigus loodud õppemetoodikat, mehhatroonika valdkonna õppekava, õppematerjale ning iseseisvaks õppimiseks mõeldud veebi keskkonda Coursevo.
Üliõpilased, õppejõud, kutseharidusõppeasutuste õpilased ja õpetajad, väikese ning keskmise suurusega ettevõtete juhid ja töötajad, kes soovivad täiendada või uuendada oma teadmisi töötamiseks mehhatrooniliste süsteemidega, saavad kasutada uusi mehhatroonika e-õppematerjale ning anda tagasisidet meeskonnale.
Õppematerjalide kõrge kvaliteet ja arusaadavus võimaldab nendest kasu saada küllaltki erineva haridustasemega inimestel. Ettevõtete töötajad, kes kasutavad loodud õppematerjale, saavad omandatud teadmisi edasi anda ka kaastöötajatele. Sellega suurendatakse projekti tulemuste mõjujõudu, mis avaldub väikese ning keskmise suurusega ettevõtete konkurentsivõime kasvuna Euroopa majanduspiirkonnas. Mehhatroonika alaste teadmiste täiendamine ja uuendamine toetab elukestvat õpet ja avab töötajatele uusi karjäärivõimalusi. Ettevõtted saavad suuremat tulu paremini tööks ettevalmistatud ja kõrgema kvalifikatsiooniga töötajate rakendamisest.
Projekti meeskond Tallinna Tehnikaülikooli Elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudis Tootmise automatiseerimise laboris |
Projekti on kaasrahastanud Euroopa Liit.
Avatav labor asub TalTechi energeetikamaja ruumis NRG-527 (Ehitajate tee 5).
Labori avamisel demonstreeritakse, kuidas tuvastada rike ning millised tegevused ja lülitamised toimuvad alajaamas, et taastada elektri jõudmine tarbijateni.
TalTechi energeetikateadlase Jako Kilteri kinnitusel sõltub igapäevane heaolu järjest rohkem elektrist ning elektritoite tagamiseks on vajalik järjest suurem elektrisüsteemi automatiseerime. Loe edasi.
Valik fotosid avamisest SIIN.
Seminaril antakse ülevaade liginullenergiahoonetega seotud suurtest tehnilistest ja majanduslikest väljakutsetest, eelkõige energia tootmise, muundamise ning salvestamisega seotud küsimustest. Kavas on ettekanded ja labori prototüübi näitus. Seminar on korraldatud teadmistepõhise ehituse tippkeskuse ZEBE ja TalTech elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi koostöös.
Seminari kava.
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) jõuelektroonikateadlased pälvisid rahvusvahelise elektri- ja elektroonikainseneride instituudi (IEEE) tööstuselektroonika liidult (IES) parima konverentsiartikli auhinna oma publikatsiooni "Multiphase Galvanically Isolated Impedance -Source DC-DC Converter for Residential Renewable Energy Applications" eest. Loe edasi.
TTÜ elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudis avati ABB toel elektri tarkvõrgu stend, mille abil saab õppida ning teha teaduskatseid energiatarbimise juhtimisest. Loe edasi.
Tallinna Tehnikaülikooli elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi teadlased ehitasid unikaalse kõrgepingelise impulsstoiteallika prototüübi. Loe edasi.