Jüri Bogatkin lõpetajatele: ärge piirake end oma isiksusetüübiga!
Jüri Bogatkin on Noise Machine tegevjuht, TTÜ elektroonika eriala vilistlane aastast 2016 | ![]() |
Olen üle kümne aasta töötanud elektroonikatööstuses ning hetkel tegelen peamiselt oma start-up’i, Noise Machine (endine FusionPedal), käivitamisega. Oma (elu)kogemuste põhjal oskan teile eluks mõned soovid ja soovitused anda.
Olete väga tublid ja juba olnud piisavalt sihikindlad, et valitud eriala lõpetada. Kindlasti liikuge oma unistuste poole ja ärge andke alla – kui olla piisavalt sihikindel, siis saate oma unistused kätte! Olge valmis ka selleks, et elu viskab teile kaikaid kodaratesse ning oma unistuse poole liikumine pole kerge. Thomas Alva Edison on öelnud: „Ma olen leidnud 1000 viisi, kuidas mu leiutis ei tööta!“, ometi ei andnud ta alla ning sai lõpuks lambipirni tööle. Ja lambipirn on just see, mille põhjal enamus inimesi kuulsat leiutajat tunneb.
Kõige parem viis oma hirmudest vabanemiseks on neile vastu astuda. Üks mu suurimaid hirme oli avalik esinemine, aga olles ka muusik ning käivitades oma ettevõtet, olen pidanud palju avalikult esinema – see on mind kõvasti õpetanud ning esinemine on muutunud üsna igapäevaseks tegevuseks. Soovitan ka teil vastu astuda oma kõige suurematele hirmudele ja ühtlasi välja oma mugavustsoonist, läbi selle on võimalik avastada endas uusi külgi, millest te isegi teadlikud pole.
Õppige isiksusetüüpide teooriaid – see annab parema arusaamise iseendast ja ümbritsevatest. Sellele vaatamata ärge piirake end oma isiksusetüübiga, vaid tehke seda, mis teile kõige rohkem meeldib. Ühed parimatest inseneridest on ekstraverdid ja parimatest müügiinimestest introverdid.
Arendage oma tugevaid külgi veel tugevamaks nii, et teil pole vastast! Samal ajal ärge jätke unarusse oma nõrku külgi ja proovige arendada ka seda, mis ei tule loomulikult või on raske.
Teadke, et pea kõik siin elus on harjutamise asi – mitte miski ei tule iseenesest. Tõepoolest, mõnele on antud rohkem annet ja teisele vähem, kuid kõva harjutamine edestab alati loomulikku talenti, kes oma oskusi ei arenda!
Tõstke oma vajaduste täitmine esikohale, siis on teil jõudu ja jaksu ka teisi aidata.
Lõpuks: võtke kõike huumoriga – naerge iseenda, erinevate olukordade ja elu üle. Kerge huumor aitab pea igast olukorrast üle saada! Looge oma tõde ja ärge kuulake liiga palju, mida teised ütlevad, sest inimesed ütlevad välja igasuguseid mõtteid, esitades neid faktide või tõena. Olge skeptilised ja usaldage oma sisetunnet!
Veelkord, palju õnne! Surun mõttes kätt teie saavutuse eest ja minge julgelt edasi!