Õpilased uurisid maapõuenädalal Rocca Al Mares Tallinn-Helsingi tunneli rajamise võimalusi
Eesti geoloogid viisid maapõuenädalal kooliõpilased Rocca Al Mare rannikule, kus tutvustasid 500 miljoni aasta vanuseid kivimeid, rannikuprotsesse ja uurisid, kuidas saaks kivisse rajada Tallinn-Helsingi tunneli.
Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituudi teaduri Rutt Hintsi sõnul oli matka eesmärk tutvustada noortele geoloogide töö igapäevaelu, et tekitada varakult huvi geoloogi ja maapõue inseneri elukutse vastu. “Meil on hea meel, et noori jätkus ja matkal osales lausa 54 õpilast. Matkasime üle kahe tunni Rocca Al Mare rannikul ning uurisime rannikuprotsesse proterosoikumist tänapäevani. 520 miljoni aasta vanustes Kambriumi savides ja liivakivides nägid matkalised laineviresid ning trilobiitide püherdamise jälgi. Eriti põnev oli analüüsida, kuidas saaks neisse kivimitesse rajada Tallinn-Helsingi tunneli,” lisas Hints.
“Õpilased ei puutu täna põhikoolis või gümnaasiumis geoloogia ja mäenduse valdkonnaga väga kokku. Samas võimaldavad need alad ühendada loodusteadused inseneeria ja tipptehnoloogiaga ning avavad noortele põnevaid karjäärivõimalusi Eesti jaoks olulistes ettevõtmistes, nagu näiteks Tallinn-Helsingi tunneli või Rail Baltic,” lisas Hints.
9.-17. mail Eestis esmakordselt toimuv maapõuenädal tutvustab geoloogiahuvilistele Eesti maapõue rikkuseid ja nende kasutamise võimalusi. Lisainfot saab ja eelregistreerimine toimub kodulehel https://eestigeoloog.ee/maapouenadal
Fotod geomatkalt: https://urlzs.com/JyP6M
TalTechi geoloogia instituut kuulub tehnikaülikooli loodusteaduskonda ning ühendab loodusteadused ja inseneriõppe ning koolitab mäetööstuse spetsialiste. Samuti uurivad instituudi teadlased, milliseid toormeid Eesti tulevikus vajab ning millised on parimad tehnoloogiad nende kaevandamiseks.