TTÜ spordiklubi: muutunud on kehalise kasvatuse registreerimissüsteem
Kehalise kasvatuse õppeaine korralduses on toimunud muutus, nimelt on muutnud kehalise kasvatuse registreerimisüsteem.
Enam ei ole vaja lisaks ÕISi deklaratsioonile vormistada spordiklubis paberist treeningkaarte, samuti on paranenud õppeaine deklareerimise süsteem.
Deklareerides kehalist kasvatust on igal tudengil vajalik valida kolme erineva õppesuuna ning vastutava õppejõu vahel:
- jõusaaliõpe - valida vastutav õppejõud Risto Jamnes.
- rühmatreeningud - valida vastutav õppejõud Kristi Aedma.
- sportmängud (korvpall, võrkpall, lauatennis ja sulgpall) - valida vastutav õppejõud Heino Lill.
NB! Esmakordsel registreerimisel vali kood HSK3031, teisel korral HSK3032 jne
Õppesuuna eelistus näitab ära, millises õppeaines enim soovitakse osaleda, kuid ei sea piiranguid osalemiseks teistes tundides. Arvesse lähevad osalused kõigis tundides, kuid soovitatav on osaleda enim valitud õppeaines.
Spordihoonesse sisenemiseks on jätkuvalt vajalik üliõpilaskaarti (ISIC, Student jne). Üliõpilaskaart on vajalik sisenemaks spordihoonesse ja saamaks arvestatud tunnis osaletud korrad. Üliõpilaskaarte on võimalik tellida TTÜ Üliõpilasesindusest.
Pärast õppeaine deklareerimist ja nn punase joone päeva (19.09.2016), muutub üliõpilaskaart aktiivseks ning üliõpilasel on võimalik hakata spordihoonet külastama.
Uue süsteemi kohaselt toimub õppetööst osavõtu arvestamine individuaalselt ja selle eest vastutab iga tudeng ise. Arvestuse saamiseks tuleb kasutada tudengikaarti spordihoones kolmel korral.
Esimene kord hoonesse sisenedes (sarnaselt varasemate aastatega), kus turvaväravad avanevad vaid ÕIS'iga seotud kaardiga.
Lisaks täiendavalt valideerida nüüdsest õppesaalis (rühmatreeningud, pallimängud, jõusaal), mis kõik on varustatud valideerimisseadmetega. Kolmas valideerimine toimub hoonest lahkudes, kus turvaväravad avanevad vaid kaarti kasutades.
Kolmanda valideerimisega toimub ühtlasi ka lõplik osaluskorra arvestamine.
Oma osaluse kättesaamiseks tuleb hoones viibida vähemalt üks tund, mis tähendab, et sisenemise ja väljumise vahe peab olema vähemalt 60 minutit. Ainepunktide arvestamiseks on jätkuvalt vaja osaleda vähemalt 20-s õppetunnis.
Õppetöö toimub E-R, kell 8:00 - 15:30. Tunnid algavad: 8:00, 10:00, 12:00 ja 14:00. Ühe tunni kestvus on kuni 1,5h. Spordikeskuse turvaväravad on deklareerijatele avatavad iga õppetunni alguses. Vahepealsetel aegadel sisse ei pääse. Tundi võib tulla 30 minutit enne kuid mitte hiljem kui 20 minutit peale õppetöö algust.
Muutused kehalise kasvatuse õppeaine sisus:
Jõusaalis ja sportmängudes toimuvad uue korralduse kohaselt juhendatud ja juhendamata õppetunnid. Juhendatud õppetunnid tähendavad seda, et treening toimub õppejõu juhendamisel ning neil aegadel on juhendatud õppetööst osavõtt kohustuslik (iseseisvat treenimist neil aegadel ei toimu).
Jõusaali juhendatud õppetunnid algavad ette näidatud soojendusharjutustega, õppejõu juhendamisel sooritatakse erinevaid harjutusi ning pannakse suurt rõhku treeningu korrektsele tehnikale.
Sportmängude (võrkpall, korvpall, lauatennis ja sulgpall) juhendatud tunnid keskenduvad baasoskuste arendamisele. Soojenduse käigus valmistatakse keha ette eelseisvaks füüsiliseks pingutuseks. Treeningu intensiivsuse tõustes sooritatakse igale alale vastavaid arendavaid harjutusi, millele järgneb spordispetsiifiline osa, mis hõlmab viskevõistlusi, erinevaid mänge ning harjutusi. Tund lõpeb venitusega.
Juhendamata tunnid on sarnased varasemate õppeaastatega, kus iga tudeng täidab enda isiklikku treeningplaani ning vajadusel on võimalik õppejõult nõu küsida.
Juhendatud tunnid leiavad aset 1 kord päevas hommikustel aegadel, täpsemad tundide toimumisajad on leitavad TTÜ spordiveebis ning avaldatakse hiljemalt 14. septembril. (http://www.ttu.ee/sport/spordiveeb/kehaline-kasvatus-2/oppetoo-51/)
Lisainfo: sport at ttu dot ee ja www.ttu.ee/sport
TTÜ spordikeskus