SMITi ja TTÜ koostööleping tähendab panust õppetöösse
17. veebruaril sõlmisid Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT) ja Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) infotehnoloogia teaduskond koostööleppe.
Lepingule andsid digitaalsed allkirjad TTÜ IT teaduskonna dekaan, professor Gert Jervan ning SMITi juht Merle Küngas.
Fotod allkirjastamiselt, allikas SMIT.
Jervani kinnitusel on IT teaduskonna eesmärgiks kvalifitseeritud tööjõu ettevalmistamine ja selleks kaasatakse TTÜ õppetöösse SMITi töötajate unikaalset ja praktilist oskusteavet. Tänane koostöölepe oli Jervani sõnul juba üle poole aasta kestnud koostöö ametlik vormistamine.
SMITi juht Merle Küngas rääkis, et SMITi jaoks on TTÜ infotehnoloogia teaduskond väga oluline, sest seal õpivad tulevased töötajad, kellele SMIT pakub põnevat võimalust luua ja hallata infosüsteeme, mida kasutavad politseinikud, päästjad, piirivalvurid ja häirekeskus. „Eesti riigi jaoks oluliste infosüsteemide loomisega on noortel võimalus anda oma panus meie kõigi turvalisusesse,“ lisas SMITi juht.
Peale tulevaste töötajate on TTÜ SMITi jaoks oluline ka põhjusel, et hetkel õpib TTÜs 19 asutuses juba töötavat spetsialisti, kellest üks on ka doktorantuuris. „IT maailm muutub väga kiiresti, mistõttu meie inimesed peavad samuti pidevalt õppima, sest ainult nii püsime ajaga kaasas,“ kinnitas Küngas.
Eelmise aasta sügisest kuni selle aasta kevadeni on üheksa SMITi oma ala spetsialisti andnud või kohe andmas TTÜ tudengitele loenguid. Teemadeks on olnud e-politsei lahendus, logide vajalikkus, infoturve ja krüptograafia, samuti on räägitud SMITis kasutusel oleva agiilse arenduse põhimõtetest. Sel kevadel tutvustatakse üliõpilastele lisaks biomeetrilahendusi, Euroopa Liiduga seotud infosüsteeme ja ESTER raadiosidet.
Hetkel töötab SMITis 53 TTÜ vilistlast, kel on kas bakalaureuse- või magistrikraad, osadel SMITi töötajatel on mõlemad kraadid TTÜst.
Lisainfo
krõõt dot noges at ttu dot ee või evelin dot trink at smit dot ee